do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
wyszukiwarka zaawansowana

Język: PL EN

Sztylet Honorowy SS – Starej Gwardii, SS-Ehrendolch Alte Garde SS

Kod produktu: 01725
Producent: Denix
Dostępność: TAK
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 189,00 zł 189.00
ilość szt.

Opis

Sztylet Honorowy SS – Starej Gwardii, SS-Ehrendolch Alte Garde SS

SS- Ehrendolch był uważany za broń honorową SS. Sztylet został ustanowiony w grudniu 1933 roku, jednak sama uroczystość wręczenia odbywała się według ścisłych zasad opracowanych przez Heinricha Himlera.

Sztylet był oficjalną bronią boczną SS, używany przez wszystkich pełnoprawnych członków SS. Produkcja tych sztyletów została zawieszona po 1940 roku.

Konstrukcja sztyletu opierała się na XVI wiecznym szwajcarskim sztylecie, w środku szerokiego ostrza znajduje się bardzo wyraźne żebro. Wzdłuż osi ostrza wyryto hasło SS „Meine Ehre heisst Treue” (Mój honor to lojalność).

21 czerwca 1936 roku wprowadzono wariant sztyletu dla Starej Gwardii, który otrzymali tylko oficerowie i podoficerowie SS którzy wstąpili do SS przed 1933 rokiem. Sztylet ten wyróżniał się zawiesiem wykonanym z prostokątnych blaszek ozdobionych runami SS i czaszkami oraz srebrną oprawą pochwy z motywem swastyki.

Sztylety honorowe zwykle były noszone przy czarnych mundurach Allgemeine SS, od 15 lutego 1943 roku wszyscy oficerowie Waffen SS byli uprawnieni do noszenia sztyletu przy mundurze polowym. Na te okazje do sztyletu był wiązany srebrny temblak z chwostem SS.

Replika bardzo wysokiej jakości. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl