do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
wyszukiwarka zaawansowana

Język: PL EN

Pistolet Wojsk Napoleońskich, Francja 1806 rok, Leworęczny

Kod produktu: 01744
Producent: Denix
Dostępność: TAK
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 159,00 zł 159.00
ilość szt.

Opis

Pistolet Wojsk Napoleońskich, Francja 1806 rok, Leworęczny

Replika broni skałkowej z herbem Napoleona na rękojeści

  • wykonana z metalu i drewna
  • z symulowanym mechanizmem ładowania i strzelania.

Pistolety skałkowe miały zamocowane kawałki krzemienia lub kamienia, które po uruchomieniu kurka wytwarzały iskrę zapalającą proch strzelniczy podsypany na panewce. Wszystkie te pistolety wymagały ręcznego ładowania amunicji po każdym strzale.

Amunicja, która była wprowadzana przez otwór lufy, składała się z prochu strzelniczego, pocisku i zwitka papieru, który służył jako przybitka, aby utrzymać ładunek wewnątrz lufy.

Pistolety te były używane jako broń do samoobrony do połowy XIX wieku. Ich skuteczny zasięg był krótki i często używano ich jako uzupełnienia miecza lub noża. Pistolety skałkowe były podatne na wiele problemów w porównaniu z nowoczesną bronią, z powodu wilgoci lub przypadkowych strzałów. W walce zwykle używano tej broni do pojedynczego strzału, ponieważ metoda przeładowania była bardzo powolna i zwykle nie wystarczało czasu na ponowne naładowanie. Dlatego wojownicy po oddaniu strzału byli zmuszeni wyciągać szable lub miecze lub używać pistoletu jako blackjacka, gdyż okoliczności nie pozwalały na naładowanie ich na czas.

Napoleon Bonaparte (1769-1821), cesarz Francji w latach 1804–1815, skonsolidował i wprowadził wiele reform rewolucji francuskiej. Uważany jest za jednego z największych geniuszy wojskowych w historii i zdobywcę większej części Europy. Dowodził kampaniami bardzo udanymi wojnami, choć z pewnymi podobnymi porażkami. Jego agresywne wojny podbojowe stały się największymi operacjami militarnymi znanymi do tej pory w Europie.

Pistolet Napoleona jest wysokiej jakości repliką historyczną. Ma wartość ekspozycyjną i rekonstrukcyjną.

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl